Piękna i nieskazitelna skóra to pragnienie wielu kobiet. Możliwości medycyny estetycznej poszerzają się w szybkim tempie, a stosowane metody stają się coraz bardziej innowacyjne i skuteczne, ale również bezpieczne. Zmniejszone ryzyko zwiększa natomiast popularność metod takich jak laseroterapia, która działa na wielu obszarach i wykorzystywana jest do poprawienia wyglądu nie tylko twarzy, ale i całego ciała.

Jak działa laser pikosekundowy?

Impuls sekundowy jest o wiele krótszy od popularnego do tej pory impulsu nanosekundowego, co oznacza, że dawka, która jest przenoszona do skóry pacjenta trafia tam w możliwie najkrótszym czasie. Zaletą tego jest brak powikłań w postaci poparzeń lub przegrzania skóry. Laseroterapia to świetna alternatywa do zabiegów chirurgicznych, które są inwazyjne i wymagają długiej rekonwalescencji. Metoda z wykorzystaniem lasera pikosekundowego jest metodą nieablacyjną, co oznacza, że w jej wyniku nie dochodzi do przerwania ciągłości naskórka.

Wskazania do zabiegu z użyciem lasera pikosekundowego

Najczęściej metoda ta stosowana jest do usuwania tatuaży. Sposoby wykorzystywane do tej pory były bezskuteczne w przypadku tatuaży kolorowych. Konsekwencją takich zabiegów często były nieestetycznie wyglądające blizny i poparzenia. Laser pikosekundowy jest przełomem w medycynie estetycznej, ponieważ nie dość, że jego działanie jest skuteczne, to dodatkowo bezbolesne i działa również na pigmenty kolorowe. Dzieje się tak na skutek zmiany światła lasera w energię kinetyczną już wewnątrz głębszych warstw skóry, co powoduje rozbicie się pigmentu na drobny pył. Ten usuwany jest w naturalnych procesach przez układ limfatyczny. Metoda ta więc może być wykorzystana do usunięcia tatuaży na całym ciele, a także makijażu permanentnego.

Laser pikosekundowy stosuje się również do modelowania sylwetki, skutecznie usuwa cellulit, redukuje tkankę tłuszczową oraz likwiduje blizny i rozstępy. Najczęściej jest jednak wykorzystywany do przeprowadzania zabiegów odmładzających. Zabiegi tego typu przywracają skórze zdrowy, świeży wygląd, pozbawiony zmarszczek i bruzd. Skóra jest gładka, sprężysta i jędrna, a do tego pozbawiona przebarwień i niedoskonałości. Poprawia jej koloryt, usuwa zmiany pigmentacyjne, a dodatkowo nadaje jej blasku.

Co warto wiedzieć przed zabiegiem?

Zabieg laserem pikosekundowym jest niezwykle bezpieczny, jednak i tutaj pojawia się okres rekonwalescencji. Choć jest on bardzo krotki, ponieważ trwa zwykle od kilku godzin do maksymalnie kilku dni, to pacjent powinien zostać o nim poinformowany. Najczęściej po zabiegu pojawiają się zaczerwienienie i opuchlizna. Przez takie objawy nie widać pożądanego efektu, co nieświadomych pacjentów wprowadza w stan lęku i zawiedzenia. Lekarz powinien dokładnie wyjaśnić pacjentowi, jak skóra będzie wyglądała tuż po zabiegu, a także ile czasu zajmie, niż efekt będzie zadowalający.

Szukasz dobrej herbaty? Koniecznie sprawdź https://fonte.com.pl/kategoria/biznes/herbata-biznes/