Zabiegi ujędrniające skórę zarówno twarzy jak i całego ciała, są jednym z najpopularniejszych rodzajów zabiegów medycyny estetycznej. Do najbardziej efektywnych zabiegów z zakresu ujędrniania skóry jest endermologia

Działanie endermologii

           Do wykonania zabiegu używa się specjalnego kombinezonu, który zakłada pacjent. (https://drparadowska.pl/zabiegi/endermologia-lpg-alliance/) Dzięki niemu skóra nie ma bezpośredniego kontaktu z działającą na nią maszyną pod ciśnieniem. Do wykonywania tego masażu używa się głowicy wyposażonej w dwie oddzielne rolki oraz komorę ssącą. W czasie zabiegu między rolki wsysany jest fałd skóry, w ten sposób skóra jest pobudzana do regeneracji. Masaż pod ciśnieniem oddziałuje nawet na głębokie partie skóry. Przed wykonania zabiegu zaleca się konsultację z lekarzem medycyny estetycznej, który odpowiednio dobierze formę i siłę oddziaływania głowicy na tkanki skóry. 

japonskie kosmetyki

Wskazania i przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu

          Zabieg endermologii przeznaczony jest dla osób chcących pozbyć się cellulitu, a także wymodelować i wyszczuplić sylwetkę. Zabieg tego typu może być stosowany również na twarz, w celu poprawy jej konturu, a także elastyczności skóry twarzy. Endermologia wykorzystywana jest nie tylko w celach pielęgnacyjnych i kosmetycznych. Zabieg ten ma również właściwości wykorzystywane do leczenia bólów mięśniowych, kręgosłupa, a także niektórych dolegliwości reumatycznych.

         Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu mogą być zapalenia skóry na obszarze poddawanym zabiegowi, problemy z krzepliwością krwi, a także ciąża i karmienie piersią. Przed zabiegiem należy odbyć odpowiednią rozmowę z lekarzem medycyny estetycznej, który wykluczy wszystkie przeciwwskazania do wykonania zabiegu endermologii.

Efekty zabiegu

         Zabieg ten zaleca się wykonywać w seriach, w celu uzyskania jak najbardziej pożądanych efektów. Skóra po zabiegu staje się widocznie ujędrniona, drobne zmarszczki zostają wygładzone, elastyczność skóry znacznie zwiększa się, dzięki czemu pacjent ma mniejsze ryzyko wystąpienia rozstępów na skórze. Zabieg ten pozwala zredukować cellulit tłuszczowy, a także wodny. Sylwetka pacjenta staje się znacznie lepiej zarysowana, wymodelowana i wyszczuplona. Zabieg ten pomaga także w usunięciu z organizmu toksyn, poprawia się również krążenie krwi.

DrParadowska