W dzisiejszych czasach możemy zaobserwować wyraźny kult nieskazitelnego wyglądu. W naturalny sposób przekłada się to na społeczeństwo, które marzy o tym, aby cieszyć się aparycją możliwie jak najbardziej zbliżoną do ideałów kreowanych przez media. Odpowiednia prezencja poprawia samopoczucie, zwiększa pewność siebie i wzbudza zainteresowanie innych osób. Nie dziwi więc to, że staramy się odpowiednio dbać o stan naszej cery i ciała, sięgając w tym celu po kosmetyki do makijażu i pielęgnacji. Niestety, wraz z biegiem czasu ich działanie może przestać być dla nas wystarczające. Co wtedy zrobić? Dobrym pomysłem będzie skorzystanie z oferty medycyny estetycznej, a zwłaszcza z takiego zabiegu, jak HIFU.

Piękna skóra bez wyrzeczeń

HIFU to skrót angielskiej nazwy, która w całości brzmi: high intensity focused ultrasound. Co to właściwie oznacza? Zaawansowany technologicznie zabieg, który wykorzystuje do działania ultradźwięki. Specjalne urządzenie emituje wiązkę fali ultradźwiękowej, która koncentruje się na wybranych fragmentach ciała i pobudza komórki do poruszania się. Skutkiem tego jest zainicjowanie odbudowy i regeneracji tkanek, które posiada zauważalne efekty w postaci ujędrnionej i wygładzonej skóry. Zmniejsza się widoczność zmarszczek, a procesy starzenia zostają spowolnione. Dzięki temu można cieszyć się młodym i promiennym wyglądem. Partie ciała, które najczęściej poddawane są zabiegowi, to: szyja, twarz, talia, brzuch i pośladki.  

Doskonałe efekty i brak bólu

Niekwestionowaną zaletą HIFU – https://drparadowska.pl/zabiegi/sonoqueen-hifu-niechirurgiczny-lifting-twarzy-i-ciala/ jest jego nieinwazyjność i wysoka skuteczność. Już po zakończonym zabiegu można dostrzec jego pierwsze efekty. Pełen obraz zyskamy natomiast w ciągu kolejnych trzech miesięcy, gdy w organizmie zakończy się produkcja kolagenu i proces regeneracji. HIFU nie wymaga ingerencji chirurgicznej, a skóra nie zostaje nakłuwana, co wiąże się z brakiem bólu i szybką rekonwalescencją. Tak, jak każda procedura z zakresu medycyny estetycznej, związany jest jednak z pewnymi obostrzeniami. Należą do nich następujące przeciwwskazania:

  • choroby skóry
  • choroby serca
  • ciąża
  • choroby nowotworowe
  • padaczka
  • nieustabilizowana cukrzyca

W czasie bezpośrednio po wykonanym zabiegu należy wystrzegać się złuszczania naskórka i wykonywania intensywnych peelingów. Używać można wyłącznie delikatnych kosmetyków, trzeba także powstrzymać się od przyjmowania leków przeciwbólowych. Wyjątkiem jest paracetamol. Zabieg HIFU wiąże się z kosztami z zakresu od 1500 zł do 3000 zł, jednak z uwagi na swoje znakomite efekty, stanowi doskonałą inwestycję we własny wygląd.

Przy współpracy: https://drparadowska.pl/